For information in English or German languages, please call +420604275280 or email to rybacek.martin@centrum.cz

Petice pro zrušení nezdravých nápojových automatů v nemocnici FN MOTOL

Žádáme tímto, aby se pan ředitel a další jemu podřízené osoby zodpovědné v prevenci onemocnění zabývali procesem zrušení nápojových automatů, které nabízejí zdraví škodlivé nápoje a jdou tak přímo proti základnímu účelu nemocnice.

 

Nesčetné vědecké studie POTVRDILY, že konzumací nápojů jako je coca-cola, vzniká zvýšené riziko, že konzument onemocní diabetem typu 2. Při diabetu typu 2 dochází k celé řadě zdravotních komplikací, které často vedou k předčasné smrti pacientů a k výraznému snížení kvality života těch, kteří s onemocněním žijí. Cukrovka typu 2 poškozuje cévy, nervy, ledviny a srdce. Dochází k poruchám zraku, k amputacím končetin a drastickému zvýšení rizika předčasné smrti pacientů. Léčba symptomů diabetu typu 2 významě zatěžuje celý zdravotní systém nejen finančně, a tak bude výrazná prevence ku prospěchu CELÉ společnosti. Nezavírejme oči, když je problém cítit i přes zavřená víčka. Děkujeme za odvahu postavit se finančním zájmům korporací, které nepřispívají k pozitivnímu vývoji lidského zdraví!

 

Odkaz na ověřené studie, které potvrzují tvrzení uvedené v petici:

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC1829363/

 

Petice je k podepsání online zde nebo na archu ve stánku ve městě (pokud je zrovna nějaká akce) či na adrese zakladatele petice.

 

Zakladatel petice:

Martin Rybáček

Pravoúhlá 12, 150 00

Praha 5

+420604275280

 

Petice bude předána:

ředitel FN MOTOL  JUDr. Ing. Miloslav Ludvík, MBA

ředitelství Fakultní nemocnice v Motole

V Úvalu 84, 150 06, Praha 5

 

Pokud chcete pomoci sbírat podpisy, stahujte petici zde nebo sdílejte online verzi, děkuji Vám!

Petice ke stažení a tisku

Zpět do obchodu