For information in English or German languages, please call +420604275280 or email to rybacek.martin@centrum.cz

Motivace k meditaci

Motivace k meditaci

 

K poslechu též na YouTube, Spotify a Apple Podcasts.

 

Počíhat si až přijde nádech, protože poté následuje výdech a na něm můžeme surfovat až k ostrůvkům Klid a Svoboda. A ty se nacházejí i u nás, přesto že nemáme moře. Když si počíháme na svůj dech, můžeme klesnout spolu s ním až dolů k chodidlům nebo do centra naší bytosti, do břicha.

Čím častěji tam zavítáme, tím pro nás bude lehčí a lehčí být v těch pevných místech, základech naší bytosti. A v bouřce se hodí mít pevný kmen, který se nehýbe. Větve v koruně i celá horní část kmene se mlátí ve větru, ale spodní kmen a kořeny jsou napojeny na klid a ticho.

 

Dříve se číhalo na jelena, teď se vyplatí číhat na svůj dech. Jak skvělá dnes může být superschopnost napojit se na klid a ticho. Je to meč proti lovcům naší pozornosti. Je to GPS proti falešným majákům na moři. A je to jednoduché jako facka. Až na to, že není. Protože nám nepřipadá nic speciálního na nádechu a výdechu. Když ho budeme cenit jako krásné divoké zvíře, které dokážeme pozorovat a ono přijde blíž a skamarádí se s námi, to číhání je potom jen lehký pohyb mysli, který nevyžaduje mnoho energie ani úsilí, prostě se stane a pozornost si sedne a zůstane tam, kde ji necháme. 

 

Adaptace je důležitou funkcí přežití, a tak pojďmě vytáhnout meče!

 

Ke stažení zde:

 

https://pixabay.com/cs/music/krasne-hry-price-of-freedom-33106/

 

Daddy´s MUSIC PIXABAY


Photo by Philipp Pilz on Unsplash

Zpět do obchodu